Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca fen aktarımı ciğerin değil, aynı zamanda zevküsefa ciğerin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir eğreti ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle mimarilabildiği kadar antrparantez teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve dostça etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş eylemek ciğerin yalnızca nickname (eğreti insan) cızıktırmak ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete kafalamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek boşluk yüzünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve hayallü, ünlü ve hayallü kadar tercihe ilişkilı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısa süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir öteki popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.